Gralswerk

Jedním z cílů Gralswerku je
ukázat lidem cestu k vědomému životu.

Nezávisle na věrouce a bez politických cílů poskytuje Poselství Grálu „Ve světle Pravdy“ náhled na nezodpovězené otázky lidského bytí a na úkol člověka, který z nich vyplývá.

Odevždy to člověka nutkalo k uskutečnění vznešených životních cílů, k životu s ušlechtilým uspořádáním, jehož základem je uctívání nějakého božstva. To se na zemi nedělo jednotně, nýbrž vždy podle vývoje charakteristických rysů jednotlivých skupin lidí. Charakteristické rysy takových lidských skupin jsou utvářeny zvláště chtěním a jednáním jednotlivců, kteří tyto skupiny formují. Jednotlivec je součástí národa a prostřednictvím cílů, o něž usiluje, spoluurčuje povahu i chování dané skupiny.

Jednotnost mezi všemi lidmi není zamýšlena a ani není prospěšná. Chybělo by při tom nutné osvěžení a pohyb, které povstávají jenom z rozdílnosti. Pohyb vyvolává změnu a vývoj a pro lidské bytí je nezbytný. Důsledkem poznání a uznání chtěné rozdílnosti lidí je poznání užitku, který z toho pro jednotlivce i pro celé skupiny lidí vyplývá.

Jednotlivec se vymezuje svými osobními myšlenkami, názory a vnímáním. V prožívání jiných lidí a jejich způsobů jednání stejně jako ve výměně vlastních myšlenek a názorů s jejich myšlenkami a názory získává pomáhající zkušenosti, které obohacují jeho život. Tím v něm samotném pozvolna vzniká mnohovrstevné a otevřené myšlení a jednání, vedoucí také k vědomějšímu životu.

 

Gralswerk se považuje za platformu pro všechny lidi, jejichž cílem je snaha o vytušení jediného Boha. Tento Bůh je Stvořitel, kterého lze vytušit v jeho stvoření a v zákonech, jež ve stvoření působí. Směrodatným pro toto vytušení a pochopení souvislostí je dílo „Ve světle Pravdy – Poselství Grálu“ od Abd-ru-shina.

Ústředním přáním Gralswerku je tedy dát toto Poselství Grálu k dispozici lidem na celém světě. Čtenářům tohoto Poselství Grálu, kteří v něm pro sebe nalezli Pravdu, je prostřednictvím Gralswerku jako nástroje nabídnuta také možnost setkávání se pro výměnu se stejně smýšlejícími lidmi.

Z lidí, kteří se hlásí k výpovědím Poselství Grálu a kteří by podle něho chtěli uspořádat svůj život, se formuje Hnutí Grálu. Toto Hnutí je projevem lidí z nejrůznějších skupin lidstva, kteří se snaží ze svobodného přesvědčení plnit vůli Stvořitele. Hnutí přitom nemá nic společného s organizací v běžném smyslu, nýbrž jedná se o volné hnutí, bez jakýchkoliv nároků na bližní.

Ve spojení těch, kdo se hlásí k Poselství Grálu, takzvaných „nositelů kříže“, formují jednotlivá Hnutí Grálu v různých zemích instituce, které ve formě nadace, spolku nebo společnosti zastupují na právně vyhovujícím základě jejich zájmy jako Gralswerk. Aktivity jsou přitom spravovány individuálně osobami, které jsou k tomu v jednotlivých zemích oprávněny. Směrodatným je v tom Gralswerk, vycházející z centra mezinárodního Hnutí Grálu na Vomperbergu v Rakousku.