HomeGralswerkGrál Správa GráluHnutí GráluPoselství GráluAbd-ru-shinKontakt

Správa Grálu

Správní kancelář v tyrolských horách

Jedete-li po tyrolské dálnici údolím Innu, asi v polovině cesty mezi Kufsteinem a Innsbruckem se nacházejí výjezdy z dálnice vedoucí na Schwaz a Vomp. Oběma výjezdy se dostanete do vesnice Vomp. Na vesnickém náměstíčku ve Vompu ukazuje tabule cestu na Vomperberg. Silnice vede vzhůru do kopce, do lesa, kde dojedete na křižovatku ve tvaru „V”. Tabulka s označením „Grals- Siedlung” (Osada Grálu) upozorňuje, že je třeba odbočit vpravo a jet silnicí východním směrem dále vzhůru do kopce. Nahoře na náhorní plošině les končí a odtud zahlédnete zemědělsky využívanou krajinu s několika selskými staveními. Dále vede silnice k domu „Alpengasthaus Weberhof” (Alpský hostinec Weberhof) a pohostinským domům, které se k němu připojují. „Alpengasthaus Weberhof“ i pohostinské domy jsou součástí Osady Grálu a patří ke stejnému vlastnictví jako „Grals-Verwaltung” (Správa Grálu). Kolem budovy „Alpengasthaus Weberhof” vede silnice ke křižovatce. Zde se nacházejí vlevo dvě budovy – částečně využívané hospodářsky. Vpravo stojí malý domek a za ním podlouhlá hala se zvonicí. Tato hala je pro vyznavače Poselství Grálu budovou, v níž se konají pobožnosti a slavnosti; pečuje o ni Správa Grálu.

Od zmíněné křižovatky odbočuje silnice vlevo a vede vzhůru do kopce. Na návrší se po levé straně tyčí Abd-ru-shinův náhrobek v podobě pyramidy. Po pravé straně se nachází obytný dům. Hned za ním vpravo je vjezd do vlastní Osady Grálu. Největší budova – hned za vjezdem vlevo – má nad vchodem nápis „Allezeit Gerechtigkeit” („Povždy spravedlnost”). V této budově se nachází sídlo Správy Grálu Vomperberg i Nakladatelství Alexander Bernhardt. Správa Grálu a Nakladatelství Alexander Bernhardt jsou podřízeny stejnému obchodnímu vedení a místnosti využívají společně. Zde se nachází prodejní místo knihy Poselství Grálu „Ve světle Pravdy“ od Abd-ru-shina i knih, které s Poselstvím Grálu souvisejí.

K budově Správy Grálu se připojují obytné domky, dílny, garáže a malá jezdecká škola s jezdeckou halou. Většina těchto budov, které by mohly být také označovány jako vlastní „Osada Grálu na Vomperbergu”, jsou dřevěné stavby, které byly postaveny ve dvacátých a třicátých letech minulého století. Vykazují účelný stavební sloh. V současné době má Osada Grálu asi 60 obyvatel.

Jsou různého věku, od nemluvněte až k penzistům. Pracovníci Správy Grálu bydlí v Osadě Grálu. Správa Grálu tvoří centrum Osady. Je přístupná všem a ve všedních dnech udržuje pravidelný kancelářský provoz. O sobotách a nedělích jsou úřední hodiny omezeny na několik málo hodin.