HomeGralswerkGrál Správa GráluHnutí GráluPoselství GráluAbd-ru-shinKontakt

Mezinárodní hnutí Grálu

Gralswerk a Mezinárodní hnutí Grálu a jejich spolupráce se Správou Grálu

Pro čtenáře a vyznavače Poselství Grálu má sídlo Správy Grálu na Vomperbergu v Tyrolsku mimořádný význam. Vomperberg a zejména Osada Grálu s halou pro konání pobožností a slavností, náhrobní pyramida Abd-ru-shina a také Správa Grálu zakotvují obzvláštním způsobem Abd-ru-shinovo působení. To dává tomuto místu zvláštní postavení, a proto zde nachází své východisko i „Gralswerk” a „Mezinárodní hnutí Grálu”. Ke slavnostem Grálu na Vomperbergu přicházejí lidé z různých částí světa.

Protože také „Gralswerk” a „Mezinárodní hnutí Grálu” potřebují řídící strukturu, je pochopitelné, že tato struktura je stanovena Správou Grálu Vomperberg. Je tomu tak i proto, že Správa Grálu jako nápomocná instituce, kterou založil sám Abd-ru-shin, reprezentuje jeho vůli v dění Grálu na zemi.

Ten, kdo odpovídá za Správu Grálu Vomperberg, je současně také vedoucím „Mezinárodního hnutí Grálu”.

V různých zemích vznikla nutnost dát usilování vyznavačů Poselství Grálu právní status. Tak vznikly nadace, sdružení nebo společnosti (Gralswerk), které podporují cíle „Mezinárodního hnutí Grálu”.

Mnohé z těchto nadací a sdružení nyní se Správou Grálu Vomperberg, s Gralswerkem nebo s „Mezinárodním hnutím Grálu” nespolupracují. V několika případech došlo k odloučení, protože cíle dotyčných institucí dnes již neodpovídají Abd-ru-shinovým ustanovením.